Centrala: 61 8 516 296
Zakupy online: 795 505 222

Zestaw Origami A' la Carte

KOD: 19744 800001 29223
505,00 zł
Ilość
Darmowa dostawa od 500 zł

Rosenthal

A' la Carte

Zestaw porcelanowy Origami

średnica talerza: 30 cm
średnica talerza głębokiego: 25 cm
średnica miseczki: 20 cm
pojemność miseczki: 0,25 l

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA BLOGU 


A la Carte to projekt brytyjskiego duetu designerów Robina Platt'a i Cairna Young'a. Pracowali oni razem przez wiele lat dla takich firm jak Koziol, Driade, Sawaya&Moroni, Projektowali meble, sztućce i naczynia. W 2006 roku we współpracy z manufakturą Rosenthal stworzyli kolekcję porcelany A la Carte. Zestawy misek, talerzy i miseczek śniadaniowych mają prostą geometryczną formę. Są pozbawione jakichkolwiek zdobień i świetnie pasują do minimalistycznych, oszczędnie urządzonych przestrzeni.

Kolekcja dostępna jest w sześciu wersjach o egzotycznych nazwach: Tatami, Poncho, Scoop, Origami, Nimbus i Papyrus. Już podczas premiery na paryskich targach Maison et Objet, A la Carte zdobyło pierwszą nagrodę za design.

W Niemczech ambasadorką projektu A la Carte została Sarah Wiener, znana berlińska restauratorka. Zachwycona awangardową formą porcelany A la Carte skomponowała gamę potraw według własnych nietuzinkowych przepisów kulinarnych, które postanowiła podawać podczas ekskluzywnych przyjęć wyłącznie na porcelanie Rosenthala